TARRVI LAAMANN Vabaduse galeriis

Neljapäeval 7. veebruaril kell 17.00 avatakse Vabaduse galeriis näitus

TARRVI LAAMANN. MI JAMAICA. Näitus jääb avatuks 19. veebruarini.Näitust on toetanud Eesti Kultuurkapital, Raadio 2; Carriba Rum, kirjastus Petrone Print, MTÜ Bashment ja Tarrvi Laamanni sõbrad

Tarrvi Laamann on üks väheseid eesti puulõikevirtuoose, kelle mitmevärvitrükis lehed köidavad oma elurõõmsa reggae-kultuurile viitava kujundlikkusega. Laamann kasutab oma trükiplaatidena vineeri, mille süü täiendab lõikepindu omakorda suurejoonelise juhuslikkusele rajatud lisakujundlikkusega. Puulõiketehnika on üks vanimaid trükitehnikaid üldse. Seoses budistlike palvetekstide paljundamisega levis see juba 6. sajandi Hiinas, jõudes Euroopasse alles hiliskeskajal. Eesti kunstipublik on saanud nautida maailma rikkalikust puulõikekultuurist jaapani traditsioonilist ukyo-e puulõiketehnikat ning sellega seonduvaid töötubasid Adamson-Ericu muuseumis aastal 2003.
Tarrvi Laamanni euroopalikud piki puu (vineeri) süüd lõigatud puulõiked (woodcut) on eesti kunstitraditsioonis ainulaadsed. Vähestest töömahukale puulõikele keskendunud eesti kunstnikest (näiteks harrastas sama tehnikat oma hilisloomingus 1960. aastail õnnestunult Märt Laarmann) eristub Laamann nii formaadi kui eksoootilise ja temperamentse kujundlikkusega.

Tarrvi Laamann on Eestis aastaid tuntud reggae-muusika entusiasti, reggae-ürituste korraldajana ja DJ-na. Oma näituse avaõhtul esitleb ta enda kirjutatud ja kirjastuselt Petrone Print äsja ilmunud raamatut ?Minu Jamaica?.
Publiku huvi korral on autor valmis korraldama näituse kestel kohtumise (artist-talk ja workshop) . Informatsioon kohtumisest Tarrvi Laamanniga tema näitusel Vabaduse galeriis saabub lähitulevikus. Vaadake ka galerii aknale.Kontakt kunstnikuga: 56210511; tarrvi@gmail.com

Pressiteate on saatnud Juta Kivimäe, galerist, 56618314