Olete väga oodatud Ove Büttneri näituse "20 aastat hiljem" avamisele Vabaduse galeriis neljapäeval, 9. jaanuaril kell 17.00. Näitus on lahti 10.01.- 28.01.2014.

Ove Büttner on Eesti kunstis tegutsenud 1990-ndate algusest peale, tegutsenud ehtmaalikunstnikuna: ta on mõtistlenud maalikunstimeediumi üle, seda tõlgendanud meediumi enda vahenditega ja ajaloo peale mõeldes. Kuid mitte ainult: Büttnerit on huvitanud ka mäluteema, eelkõige tema ja ta perekonna loo kaudu.
Vabaduse galerii näituse pealkiri osutab teatud kokuvõttele, tagasivaatele, et tuua vaataja ette oma loominguline köök, motiivide ja tehniliste võtete areng.

Kunstnik ise on oma kunsti üle mõtisklenud:
"Mis on primaarne - kas punktide/täppide abil vormi modelleerimine või üldmulje, välisilme, päikesevalguse käes värelev õhk, milles murduvad heledad, selged, puhtad, segamata toonid spektri ulatuses? Mille juured ulatuvad vararenessanssi, mil värvide hägusaks segamist otse lõuendil peeti vastuvõetamatuks ehk lausa tobedaks?
Erinevalt neoimpressionistidest ja puäntillistidest ei maali mina kunagi valgele lõuendile, vaid maalin pildi eri värvi (asuursinise, lasuurrohelise või roosaka) krundi peale laseerivalt, s.o. poolläbipaistvalt puna-rohe-kollakate toonidega, mille järel võib asuda n.ö. täpitama.
21. sajandi maalistiilid on zhanriliselt nii kokku jooksnud, et kunstnikud julgevad sageli tutvustada oma maalivaldkonda umbes anekdoodivormis. Minu puhul siis otsitakse pildist puänti (puäntilismi) - mingit nalja -, mis teeb mind üsna nõutuks."

Ove Büttner on sündinud 1959. aastal Tallinnas ning õppinud 24. ja 46. keskkoolis. Ta on töötanud plekksepana ja samal ajal täiendanud ennast kunsti valdkonnas. Aastatel 1981-1983 oli ta ENSV Riiklikus Kunstimuuseumis restauraator. Ta on lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi tahvelmaali eriala 1989. aastal, juhendajaks Enn Põldroos. Pärast seda on ta olnud vabakutseline kunstnik. Teostanud seinamaalingud Heidelbergis Saksamaal 1992. aastal.
1990. aastast on Ove Büttner Eesti Kunstnike Liidu liige. Tema töid on eksponeeritud Saksamaal, Rootsis, Soomes, Kanadas ja Eesti kunstigaleriides.

Kontakt kunstnikuga:
http://ovebüttner.eu/
buettner@smail.ee

Veel teavet:
Reet Varblane
Tel 55655014
reetvarblane@gmail.com