Olete väga oodatud Tõnu Arraku, Sigrid Huiki, Pille Kivihalli, Eero Kotli, Kersti Laanmaa, Terje Luure, Tiit Rammuli ja Indrek Tarandi ühisnäituse "Mina-nihe" avamisele Vabaduse galeriis reedel, 25. aprillil kell 17.

Näitus on avatud 26. IV - 13. V 2014.
"Mina-nihe" on kunstnike ja nendega liitunud poliitiku ehk vana sõpruskonna teine ühine ülesastumine sel aastal. Esimene oli Eesti Ajaloomuuseumi Orlovi lossis jaanuaris ning vähem või rohkem oli seal väljas vägagi mitmekesise tausta, valdkonna ja meediumi esindajate looming sellisena, nagu neid kunstnikke ja nendega liitunud Indrek Tarandit tunneme. See oli sünnipäevanäitus, sest kaheksat osalejat ühendab ühise mineviku, õppimisaja jne. kõrval tõsiasi, et kõik saavad (või on saanud) tänavu 50-aastaseks.
Vabaduse galerii "Mina nihe" ei ole sünnipäevanäituse kordus või teine väljaanne. See on viimase aasta ühistegevuse, ühiste töötubade dokumentatsioon. Ühiste töötubade abil ja kaudu õpiti tundma vanade sõprade (kunsti)valdkonda, meediumi, ületama endale võõra (või vähetuntud) materjali vastupanu, avastama iseennast. Tõnu Arrak on metallikunstnik, Sigrid Huik tekstiilikunstnik, Pille Kivihall nahakunstnik, Eero Kotli ja Kersti Laanmaa keraamikud, Terje Luure sisekujundaja, Tiit Rammul graafiline disainer ja Indrek Tarand poliitikakunstnik. Galerii tagumisse ruumi on videoprojektsioonide abil loodud töötubade ehk siis "mina-nihke" keskkond, oma mina, kunstniku piiride nihutamise protsessi dokumentatsioon. Esimeses ruumis on "Mina-nihke" kunstnikud eksponeerinud uue kogemuse plussi- ja miinusepoolt. Igal osalejal on oma installatiivne saareke.
Väljapaneku juhatab sisse metsatöötoa kogemusena valminud installatsioon "Hobune" - kummardus alanud hobuseaastale, saabuvale kevadele, metsale, sõprusele sõpruskonnas ning on natuke ratsamonumendi kasvavaks algeks ... Installatsioon on ehitatud üles protsessi edastamisele nagu ülejäänud väljapanek ning seetõttu kasvab, areneb, muutub kogu näituse aja.

Reet Varblane
Galerist
tel 55655014