Olete väga oodatud V Tallinna rahvusvahelise joonistustriennaali "Must ja valge" avanäituse, IV triennaali laureaatide Kadi Pajupuu ja Marilyn Piirsalu, Jaanika Peerna, Viktoria Pitirimova (Venemaa) ja Tomiyuki Sakuta (Jaapan) näituse avamisele Vabaduse galeriis neljapäeval, 13.08.2015 kell 17.00.
Näitus on vaadata 13.08.-01.09.2015.

Tallinna joonistustriennaal toimub sel suvel juba viiendat korda. 2002. aasta I triennaalil Tallinna Kunstihoones osalesid ainult eesti kunstnikud, järgnevad triennaalid on kujunenud kindla teemaga rahvusvaheliseks ürituseks. 2006. aasta triennaali pealkiri oli "Improvisatsioon"; 2009. aastal "Manu propria" ja 2012. aastal "Vaikne revolutsioon". Tänavune triennaal on pealkirjastatud "Must ja valge", väljas on 26 maa (Austria, Belgia, Eesti, Hispaania, India, Iraak, Itaalia, Jaapan, Kanada, Korea, Leedu, Luksemburg, Läti, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Rootsi, Rumeenia, Saksamaa, Slovakkia, Soome, Suurbritannia, Shveits, USA, Valgevene, Venemaa ja loomulikult Eesti) kunstnike joonistused 2012. - 2015. aastaist. Joonistustriennaali korraldab vabagraafikute ühing eesotsas Loit Jõekaldaga. Tänavuse triennaali toimkonda kuuluvad Britta Benno, Kaarel Eelma, Sirja-Liisa Eelma, Inga Heamägi, Loit Jõekalda, Elin Kard, Anneli Porri, Merike Sule-Trubert, Maria-Kristiina Ulas ja koordinaatorina Loit Jõekalda. Tänavuse triennaali põhinäitus toimub ka seekord Tallinna Kunstihoones (avatakse 21.VIII), aga triennaali alanäitused on Vabaduse galerii kõrval vaadata veel EKA galeriis, Disaini- ja Arhitektuurigaleriis ning Viinistu kunstimuuseumi galeriides. Triennaali seminar peetakse 22. augustil Viinistul.

IV triennaali laueraatidel on Vabaduse galeriis väljas täiesti uued tööd. Jaapanlase Tomiyki Sakuta filigraanne käekiri tuleb tuttav ette ka eelmiselt triennaalilt, kuid venelanna Viktoria Pitirimova näitab ennast täiesti teisest küljest, kui oli tema abstraktne pannoo. Seekordsed joonistused on pigem realistlikus võtmes rustikaalse, isegi tradistionaalse atmosfääri üldistus.
Kadi Pajupuul ja Marilyn Piirsalul on koostöös valminud uus installatsioon, video ja puukoort meenutav tekstiilis joonistus "Hiis". Jaanika Peerna "Kosk", installatsioon, mis ulatub laest põrandani ja jätkub ka seal fooliumipeeglis, esindab kunstniku performatiivset joonistust. Möödunud korra laureaatidest ei ole kahjuks vaadata Liis Teesalu tööd.

Veel teavet:
Loit Jõekalda
email: loit.joekalda@gmail.com

Reet Varblane
galerist
tel. 55655014

Joonistustriennaali toetavad Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn, Eesti Kunstnike Liit, Eesti Kultuuriministeerium, Viinistu kunstimuuseum.