Olete väga oodatud Mall Nukke näituse "Elasticum" avamisele Vabaduse galeriis neljapäeval, 21. mail kell 18.

Näitus on vaadata 22.05.-09.06.2015.

Mall Nukke tuli Eesti kunsti 1990ndatel pliiatsi ja pastelliga tehtud popkunstiga. Tema varasemad joonistused on luksuslikult värviküllased ja jõuliselt konstrueeritud. Järk-järgult jõudis ta kollaazhini, millest on saanudki tema peamine töötamis- ja sellest tulenevalt ka mõtlemisviis. Mall Nukke on vaimukas, kriitiline, sageli sarkastilinegi, aga ometi helge.
Mall Nukke on aktiivne kunstnik, tal on isikunäitus olnud pea igal aastal, mõnikord paar tükki aastas. Tema väljapanekute pealkiri on ikka osutanud küsimuseasetusele või ka selle kummutamisele ("Eesti Kuld", "Urbanid", "Ikoonid", "Rah(v)anäod", "Maaniad"), vaid mõnel korral on ta rahuldunud üldnimega nagu "Kollaa?id" või "Mall Nukke kunst".

Vabaduse galerii ?Elasticumist? on kunstnik ise kirjutanud:
"Inimene ja ruum.
Inimese loomuomane tahe sobituda talle mitteomase positsiooni ja pinnaga.
See näitus on valminud oma tunnetuslike kogemuste põhjal sobitumisest sotsiaalse keskkonnaga.
Mida vanemaks inimene saab, seda osavamaks. Küll aga tekivad salajased pinged, ebastabiilsed hingemaastikud. "Tunne oma piire" öeldakse elutargalt. "Arvesta oma piiridega" võiks lisada.
Seda nimetatakse heakskiitvalt ka tolerantsuseks, empaatiaks jne.
Kuid minu arvates on see seotud mugavusega.
Igasugune piiride ülene tegevus tähendab lisaenergia panustamist.
Positsioneerimine kindlapiirilisse ruumi tundub esmapilgul ebamugav, kuid mida kõike ei olda valmis tegema, et tunda end kindlalt ja rutiinselt."

Veel teavet:
Reet Varblane
+37255655014