Olete oodatud Mariliis Tammi-Kelderi näituse "Teekond une kannul" avamisele Vabaduse galeriis neljapäeval, 26. novembril kell 18.
Näitus on avatud Vabaduse galeriis 27. XI ? 15. XII.
Mariliis Tammi viimaste aastate näitused on kuulunud klassikalise skulptuuri valdkonda kuuluvat, ent sama olulised on olnud näituse juurde kuuluvad fotod. Nii kunstniku materjalivalik kui skulptuurikäsitus on olnud avar, graniidi ja marmori kõrval on ta väärtustanud paberit, puitu ja tekstiili.
Aastatuhandeid müstiliseks ja kummaliseks peetud uneseisund ja kunstniku teekond selle kannul on esmapilgul taandatud ühele ärtuntavale kujundile, juba Vana Testamendi pärandist tuttavale esemele, kus üks inimkonna ammuseid patriarhe usaldas pea unele jäädes kivipadjale. Sarkofaagidel maailma katedraalides võtavad kivipadjad uinujate peakujud endasse. Une teekond on tänagi niisama kummaline ja tähenduslik. Ka kartlik inimene usaldab end unele tingimusteta, miks ei võiks siis ta padi olla marmorist, täis kivistunud tarkust. Vääna mõisa taga kunagi ammu kujundatud looduses kannavad naised kivist patju oma peal, nagu nad Mariliis Tammi ühel eelmisel näitusel kandsid raskeid kivist kroone. Ümberpööratud tähendamissõnana saavad kivipatjadest samas nõud, kust samad naised söövad oma leiba, veel jahvatamata viljateriteri.
Mariliis Tammi-Kelder on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia skulptuuri erialal ja kaitsnud magistrikraadi 1996. aastal. Kuulub 1995. aastast Eesti Kunstnike Liitu ja Eesti Kujurite Ühendusse. 1997. aastast tänaseni Kujurite Uhenduse juhatuse liige, aastatel 1998-2009 oli kujurite ühenduse esinaine. On osalenud paljudel ühisnäitustel ja skulptuurisümpoosionitel Eestis ja mujal.
Fotode autor on Juta Kübersepp. Osades Aigi Orav ja Meeli Vaarpuu.
Pressiteate koostas Juta Kivimäe

Veel teavet:
Reet Varblane
galerist
Tel. 55 65 5014