Olete väga oodatud Aarne Mesikäpa väljapaneku "Kuradi karm kunstinäitus" avamisele Vabaduse galeriis neljapäeval, 3. novembril kell 17.00

Näitus on avatud 04.11-22.11.2016.

Aarne Mesikäpa Vabaduse galerii näitus on tehniliselt võttes tema esimene galeriiväljapanek, kuigi Eesti kunstiväljal tegutseb Mesikäpp juba alates 1960ndate teisest poolest. Ise on ta muheledes öelnud, et ta oli esimest korda pildil juba viiendas klassis, kui võitis ajakirja Pioneer karikatuurivõistluse, mille auhinnaks oli kakskümmend raamatut.
Aarne Mesikäpp on kujundanud ligi pooltuhat raamatut ja paarsada plakatit, lausa legendaarseks kujunes ta aga Eesti Riikliku Kunstiinstituudi (ERKI, nüüd kunstiakadeemia) graafikaõppejõuna, viimased üksteist aastat kõrgtrükimeistrina.

"Kuradi karmil kunstinäitusel" on väljas paari viimase aasta teosed.
Ise on ta oma viimase aja loomingut nimetanud karrikatuurideks, sest korduvatest kujunditest moodustatud graafilistes lehtedes on kunstnik käsitlenud ka tõsiseid, isegi üliaktuaalseid teemasid huumorivõtmes, pelgamata ka klisheedena mõjuvaid vastandusi ja kõrvutusi. Kuid tema tehnikat, tüpograafikat ei saa küll kuidagi naljana võtta. Aarne Mesikäpp on avanud kunstiakadeemia graafikaosakonna rikkaliku arhiivi, avastanud enda tarvis 1920. aastate Riigi Kunsttööstuskooli ja Günther Reindorffi ajast pärinevad trükitüübid, tüpograafilised äärised ning õpetanud ka tudengid neid hindama ja kasutama. Kõik "Kuradi karmi kunstinäituse" tööd on tüpograafika tehnikas.

Veel teavet:
Reet Varblane
Tel 55655014

Aarne Mesikäpp - CV

Sündinud 23. IV 1939 Tallinnas.
Kasvas üles Harjumaal Hageri vallas Adila külas.
1955-1960 Tartu Kunstikool, lõpetas teatridekoraatorina.
1960-1966 ERKI, lõpetas graafikakateedri.
1966-1968 töötas EKP KK poliitharidusmajas kunstnik-konsultant.
1967. aastast peale ERKI, nüüd EKA graafikaosakonna õppejõud, 2005.
aastast kõrgtrükimeister.