Alates laupäevast, 22. aprillist on Vabaduse galeriis väljas Aili Vahtrapuu näitus "Muutumised ja muundumised".
Näitus on avatud 22.04.-10.05 2017.

Aili Vahtrapuu (kunstnikunimega Cloan Brié) on Eesti kunstimaastikul vana tegija. Ta on mitmete vaimukate ja elavate monumentide autor, nagu on August Maramaa Viljandis või Eduard Tubina oma Tartus. Aga ta on teinud mitmeid ruumiinstallatsioone, sidudes heli ja vett skulptuurile tavapärasemate materjalidega ja osutades ootamatute sümbiooside võimalikkusele. Kuigi Aili Vahtrapuu on saanud hariduse peamiselt skulptuuri- ja installatsioonivallas, on ta edukalt tegutsenud ka teistes meediumites nagu graafika, maal.
Vabaduse galerii projekti võib nimetada interaktiivseks installatsiooniks, aga ka protsessikunstiks. Kunstnik uurib sellega inimese muutumist ja muundumist. Ta püüab saada vastust küsimusele, kui igaühesse on geneetiliselt sisse kodeeeritud midagi ainulaadset, põnevat, siis kas, millal ja kuidas see avaldub? Kas võiks kunst olla selle vallandamise päästik?
Euroopa klassikalise kunsti ajaloost teame, et kunstnikku õpetati tabama ideaali ehk järgima antiikkunsti ja selle mõjul arenenud renessansikunsti eeskujusid. Siiani on üheks levinumaks väljakutseks Michelangelo Taaveti kuju, eelkõige selle näofragment - nina ja huuled. Kuid samavõrd on ka teada, et iga kunstnik, iseäranis modernismist peale teostab iseennast ning seetõttu kipuvad ka ideaali. Taaveti kujutamisel vähem või rohkem ilmnema looja enda näojooned.
"Muutumiste ja muundumiste" käigus teevad (kunsti)tudengid, aga oodatud on ka kõik soovijad, läbi väikese eksperimendi ja voolivad kipskuju, Taaveti nina ja suu järgi oma ideaali.

Laupäeviti ja pühapäeviti on galeriis voolimistunnid, tulemused hakkavad täiendama installatsiooni.
Laupäeval, 22. aprillil ja pühapäeval, 23. aprillil algusega kell 15 juhendab soovijaid projekti autor Aili Vahtrapuu. Laupäeval, 29. aprillil ja pühapäeval, 30. aprillil algusega kell 15 ning laupäeval, 6. mail ja pühapäeval, 7. mail algusega kell 15 Signe Krikmann. Kuid protsess, töö jätkub ka tundide vahepeal.
Projekt võetakse kokku teisipäeval, 9. mail kell 18. Artist talk?i käigus arutatakse loomise ja loomingulisuse üle.

Veel teavet:
Reet Varblane
Galerist
tel 55655014

Aili Vahtrapuu
Tel 58255641

Täname kultuurkapitali, Joonstuudiot, Tallinna ülikooli.

Aili Vahtrapuu õppis kuus aastat skulptuuri Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis (nüüd EKA), lõpetas 1980. aastal. Magistrikraadi omandas Paris VIII Ülikoolis (1996-1998), tema teema oli seotud veekujundite ja nende helide mõjuga inimese psüühikale linnaruumis.
2007. aastal kaitses ta doktorikraadi (PhD) Pantheon Sorbonne ülikoolis skulptuuri ja arhitektuuri suhete elavdamise teemal linnaruumis. Ta on töötanud õppejõuna EKAs, Tallinna ülikoolis jm.
2006. aastal pälvis Kristjan Raua kunstipreemia, viibinud kunstiresidentuuris Mazzano Romanos. Isikunäitusi on olnud Roomas,Tallinnas jm.